... skauting pro život

Oslava sv. Jiří

Vloženo: 24. 04. 2010

Při příležitosti oslavy svátku svatého Jiří, patrona skautů, se sešlo celé naše středisko v kostele sv. Vavřince ke krátkému obřadu. Odtud jsme se vydali průvodem, v čele s Jiřím na koni, k místu konání slavnostního ohně nedaleko Skautského domova.

Krátký obřad v kostele sv. Vavřince, při kterém P. František Mráz promluvil o životě sv. Jiří.
Sv. Jiří na koni.
Střediskové foto před Jilemnickým zámkem.
Průvod přes náměstí.
Za vydatného zpěvu jsme procházeli naším městem směrem ke Skautskému domovu.
V pozadí můžete vidět br. Kida, který se rozhodl neponechat nic náhodě a byl připraven zasáhnout v případě znečišťování cest našeho městečka :-)
Diváci se připravují na scénku.
Ke slavnostnímu ohni dorazil i br. Kilulit (P. Václav Zemanec).
Začala scénka "Legenda o svatém Jiří", který byl roku 305 zabit. Tolik jen na úvod, pak už se začalo opravdu hrát...
Myslím, že takovéto kulisy by ocenil kdejaký ochotnický spolek.
Oheň sice zpočátku víc kouřil než hořel, ale po chvíli se pěkně rozhořel.
Br. Miki dostal ocenění Řád sv. Jiří za celoživotní práci s mládeží (působil zejména v Horní Branné). Stejné ocenění dostal br. Bobr a převzala jej jeho vnučka.
Br. Havran dostal medaili díků za mnohaletou vydatnou pomoc při zajišťování chodu střediska.
V kruhu okolo ohně nás bylo více než 80. Děkuji vám, kteří jste se jakkoli podíleli na oslavě a také vám ostatním za účast.
Pro naši mládež byla velkým zpestřením jízda na koni sv. Jiří Ferdovi i na jeho parťákovi. Děkujeme moc za jejich "zapůjčení".